برخورد پليس با باندهاي‌ «هك موبايل»

تاریخ ارسال خبر : 1389 آبان        تعداد مشاهده : 6272
0 - 0
برخورد پليس با باندهاي‌ «هك موبايل»

 

 

رييس پليس امنيت اخلاقي ناجا با اعلام برخورد پليسي با باندهاي هك موبايل، گفت: اعضاي اين باند با سو استفاده از فضاهاي مجازي به «هك موبايل‌ها» اقدام مي‌كردند.


سردار احمد روزبهاني در گفت‌و گو با ايسنا، توضيح داد: اخيرا با باندهاي برخورد كرده‌ايم كه از فضاهاي مجازي استفاده مي‌كنند، اما بيشتر از همه ايجاد امنيت بايد توسط صاحبان دستگاه‌ها ايجاد شود، در وهله اول فيلم و عكس‌هايي كه مورد نياز نيست، نبايد در تلفن‌هاي همراه ذخيره شود و در وهله دوم نيز در صورت وجود فيلم يا عكس بايد مراقب باشند.


وي با اشاره به برخي وسايل با تكنولوژي پيشرفته، خاطر نشان كرد: ما نمي‌توانيم جلوي بسياري از تكنولوژي‌ها و صنعت را بگيريم بلكه بايد فرهنگ استفاده از آنها را به مردم ياد دهيم.


روزبهاني درباره امنيت اماكن عمومي مانند استخرها، هتل‌ها، آرايشگاه‌ها و ... اظهار كرد: در بحث فيلمبرداري مخفي در اين اماكن سال‌هاست كه با اتحاديه‌ها، اصناف و مسئولان امر فعاليت كرده‌ايم تا مواظب باشيم در اتاق‌هاي پرو و استخر و ... دوربين كار نگذاشته باشند و در اين راستا نيز موفق بوده‌ايم.


وي با بيان اينكه تاكنون گزارشي مبني بر انتشار بلوتوث در اين مضامين به ما نرسيده است، تصريح كرد: اما حضور پليس اماكن باعث نمي‌شود كه متوليان اين اماكن مراقب نباشند.


روزبهاني با تاكيد بر اينكه جديدا مورد خاصي در اين زمينه گزارش نشده است، اضافه كرد: در گذشته مواردي بود كه با آنها برخورد قاطع شد.

 منبع:"ICTna"صفحه مناسب چاپ

دیدگاه کاربران در مورد این خبر

برای ثبت دیدگاه باید عضو شوید

اخبار مشابه

    برندها