وزیر ارتباطات: سهم دولت از اپراتور چهارم حداکثر 20 ٪ خواهد بود

تاریخ ارسال خبر : 1389 آبان        تعداد مشاهده : 6572
0 - 0
وزیر ارتباطات: سهم دولت از اپراتور چهارم حداکثر 20 ٪ خواهد بود

 

 

وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات در گفتگو با نشریه طیف برق جزئیاتی از پروژه اپراتور چهارم را تشریح کرد.

رضا تقی  پور با بیان اینکه اپراتور فیبرنوری اپراتوری غيردولتي است و چهارچوب اصل 44 در آن کاملاً رعایت خواهد شد، اعلام کرد سهم دولت از این اپراتور حداکثر 20درصد خواهد بود.

وی با بیان اینکه موارد حمايتي این پروژه در چهارچوب پروانه‌اي که براي آن آماده گرديده، گنجانده شده است، افزود: " فرآيندها طوري طراحي شده که توسعه اين شبکه گسترده و سراسري هر چه سريعتر شروع شود و تا 3سال آينده تا حدود زيادي کامل گردد. مخصوصاً در نقاطي که نياز در حد قابل قبول از لحاظ توجيه اقتصادي يا خدمات دولت الکترونيکي رسيده باشد شبکه را کامل داشته باشيم. به هر حال اين شبکه‌ها با يک هسته اوليه شروع مي‌شوند و قابل توسعه به نقاط دوردست هستند."


وی در بخش دیگری از سخنان خود شکل گیری رقابت را از اصلی ترین اهداف و ثمرات راه اندازی اپراتور فیبرنوری در کشور دانست و اعلام کرد: "با ورود اپراتورهاي جديد، رقابتي که امروزه در حوزه ارتباطات سيار به خوبي و با حضور اپراتورهای اول و دوم و بقیه اپراتورها شکل گرفته است، در بخش ارتباطات ثابت هم بوجود می آید. با توجه به اين که شرکت مخابرات ايران يک اپراتور واحد سراسري است ما بايد اين مسير را به نحوي مديريت کنيم که رقابت شکل بگيرد "


تقی  پور ضمن بیان جزئیات دیگری از پروژه اپراتور چهارم از جمله سهم دولت از درآمد خدمات دیتا در اپراتور چهارم که توسط وزارت ICTپیشنهاد شده است، و پیشنهادات نحوه واگذاری مجوز، از لزوم تصویب پیشنهادات وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات در شورای اقتصاد جهت تصمیم گیری نهایی خبر داد.

منبع:"پايگاه خبری آژانس خبری فناوری اطلاعات و ارتباطات (ايستنا)"صفحه مناسب چاپ

دیدگاه کاربران در مورد این خبر

برای ثبت دیدگاه باید عضو شوید

اخبار مشابه

    برندها