وضعیت مرسولات پستی خود را با پیام کوتاه کنترل کنید

تاریخ ارسال خبر : 1389 آبان        تعداد مشاهده : 6904
0 - 0
وضعیت مرسولات پستی خود را با پیام کوتاه کنترل کنید

 

 

معاون فنی شرکت‌ پست از امکان پیگیری افراد برای آگاهی از چگونگی توزیع مرسولات ثبتی خود از طریق پیام کوتاه تلفن همراه خبر داد و گفت: این سرویس تقریبا در تمامی استانهای کشور فعال است.


مجتبی نصیری در گفتگو با مهر با بیان اینکه هم اکنون سرویس پیگیری مرسولات برای پست ویژه طراحی شده است گفت: براساس این طرح افراد برای آگاهی از چگونگی توزیع تمامی مرسولات ثبتی خود می توانند از طریق پیامد کوتاه موبایل اقدام کنند.
وی با بیان اینکه سیستم رهگیری مرسولات پستی از طریق پیام کوتاه با ارسال بارکد مرسوله که در هنگام ارسال از طریق دفتر پستی به شخص داده می‌شود قابل استفاده خواهد بود، گفت: مردم می‌توانند مرسولات پیشتاز خود را از طریق پیامک پیگیری کنند؛ در این روش متقاضی با تایپ حرف لاتین R و تایپ شماره بارکد خود که 10 رقمی یا 20 رقمی است و ارسال آن به شماره 2000441 می‌تواند از آخرین وضعیت مرسوله خود آگاهی یابد.
 
نصیری با تاکید بر اینکه این سرویس ‌به صورت آزمایشی از 22 بهمن‌ ماه آغازبکار کرده و در حال حاضر تقریبا در همه استانها راه‌اندازی شده است به مهر گفت: تا پیش از این ارسال‌ کنندگان مرسولات پیشتاز فقط قادر به رهگیری مرسوله با کد رهگیری از طریق پورتال شرکت پست بودند اما از این پس ارسال‌کنندگان این نوع مرسولات می‌توانند بعد از ارسال مرسوله امضای شخص گیرنده مرسوله را مشاهده کنند. البته زمانی که توزیع ‌کنندگان به دستگاههای PDA تجهیز شوند امکان مشاهده آنلاین امضای گیرنده هم میسر خواهد شد.

منبع:"پايگاه خبری آژانس خبری فناوری اطلاعات و ارتباطات (ايستنا)"صفحه مناسب چاپ

دیدگاه کاربران در مورد این خبر

برای ثبت دیدگاه باید عضو شوید

اخبار مشابه

    برندها