ایرانسل به اپراتور برتر جهان اسلام تبدیل خواهد شد

تاریخ ارسال خبر : 1389 آبان        تعداد مشاهده : 6570
0 - 0
ایرانسل به اپراتور برتر جهان اسلام تبدیل خواهد شد

مدیرعامل اپراتور دوم تلفن همر کشور خبرداد: ایرانسل به دنبال آن است با افزایش کیفیت خدامات و گسترش سرویس‌های ارزش افزوده تلفن همراه در جهان اسلام اپراتور برتر شناخته شود.

به گزارش خبرنگار ایلنا، عليرضا قلمبر دزفولي مدير عامل ايرانسل در نشست خبري كه بهانه چهارمین سالگرد تاسیس شبکه اپراتور دوم تلفن همراه بر پاشده بود با تاکید براینکه تعامل با بازيگران عرصه ارتباطات را از اهداف مهم این اپراتور است، اظهار کرد: متوسط قطع مکالمات مشترکان به کمتر از 1.4 رسیده است. اين ميزان در شهرهاي مشهد 1.5 درصد، شيراز 0.8 درصد، کرمان کمتر از يک درصد و زاهدان کمتر از 0.6 درصد است و در کل اين منحني رو به کاهش است.
وی همجنین ازايجاد درآمد متوسط سالانه حدود يك هزار ميليارد توماني براي دولت و پرداخت مستقيم 2 هزار و 100 ميليارد توماني به دولت از طرف ايرانسل خبرداد و گفت: راه اندازي شبكه ايرانسل درآمد دولت و اشتغال‌زايي درآمد مستقيم و غيرمستقيم دولت از اجراي پروژه اپراتور تلفن همراه ايرانسل در طول 4 سال گذشته به بيش از 5 هزار ميليارد تومان رسيده است.
مديرعامل ايرانسل با اشاره به اینکه به طور متوسط ساليانه يک هزار ميليارد تومان براي دولت درآمد و منفعت مستقيم و غيرمستقيم داشته است. تصریح کرد: ايجاد 32 هزار شغل مستقيم و غيرمستقيم در کشور از جمله دستاوردهاي ايرانسل بوده است.
به گفته دزفولي، 1660 شهر و دهستان بزرگ، بيش از 17 هزار روستا، 77 درصد جمعيت کشور و 16 هزار و 500 کيلومتر از جاده‌هاي کشور تحت پوشش شبکه تلفن همراه ايرانسل قرار دارند و در اين مدت، به طور متوسط هر 18 ساعت يک شهر يا دهستان و 14 روستا جديد تحت پوشش شبکه ايرانسل قرار گرفته‌اند.
وي گفت: 13 هزار سايت BTS ايرانسل در کشور نصب و راه‌اندازي شده و توانسته‌ايم رشد متوسط سالانه 60 درصدي را در تعداد BTSها در 3 سال گذشته بدست بياوريم. همچنين به زوي تعداد سايت‌هاي ايرانسل به مرز 13 هزار و 700 سايت افزايش مي‌يابد.
مديرعامل ايرانسل با بیان اینکه در چهارمين سال فعاليت خود بايد 7 هزار و 586 کيلومتر از جاده‌هاي کشور را تحت پوشش قرار مي‌دادیم اما موفق شدیم 16 هزار و 390 کيلومتر را تحت پوشش قرار دهیم و بدين ترتيب بيش از 200 درصد نسبت به برنامه رشد داشته ايم.
وي ادامه داد: برنامه ما در سال پنجم پوشش 8 هزار و 256 کيلومتر از جاده‌هاي کشور بود که عليرغم اينکه هنوز به سال پنجم نرسيده‌ايم اما توانسته‌ايم تاكنون 16 هزار و 570 کيلومتر از جاده‌هاي کشور را تحت پوشش قرار دهيم.
وي، تعهد ايرانسل براي پوشش جمعيتي کشور در سال چهارم را به 65.88 درصد ذکر کرد و افزود: اين ميزان درحال حاضر 76.15 درصد است و هدف پايان سال پنجم برنامه که تير ماه سال 90 است، 70.8 درصد است که اين ميزان نيز با پوشش بيش از 76.65 درصد جمعيت کشور در حال حاضر محقق شده است.
مديرعامل ايرانسل به افزايش پرداخت قبوض مشترکين از طريق کارت شارژ و بيش از 7 برابر شدن نقاط فروش ايرانسل در يک سال گذشته از دستاوردهاي ايرانسل در طي اين مدت بوده است، اشاره کرد و گفت: درحال حاضر از کل فروش کارت شارژهاي ايرانسل 51 درصد آن به صورت فروش الکترونيکي انجام ميگيرد.
وي افزود: از سال 86 تاکنون توانستيم سهم خود را از بازار تلفن همراه کشور، از 20 درصد به 44 درصد افزايش دهيم.
دزفولي به مقايسه وضعيت ايرانسل با 21 کشور ديگري که MTN در آنها مشغول به فعاليت است، پرداخت و گفت: در ميان ديگر کشورها ايرانسل در زمينه سرعت گسترش شبکه در رديف اول، در رشد تعداد مشترکين در رديف دوم، در ميزان استفاده مشترکان از خدمات در طي ماه رديف سوم، در ظرفيت شبکه در رديف دوم، در تعداد سرانه پيام کوتاه به ازاي هر مشترک در رديف اول، در نسبت تعداد مشترکان به کارکنان در رديف اول و در حوزه فروش الکترونيکي در رديف سوم قرار داريم.
وي، تعداد قراردادهاي رومينگ سيم‌کارت‌هاي اعتباري ايرانسل را با 43 اپراتور دنيا عنوان کرد و گفت: در حوزه ديتا و GPRS نيز با 45 اپراتور دنيا قرارداد رومينگ بين‌الملل داريم. همچنين رومينگ ايرانسل با اپراتورهايي که MTN با آنها فعاليت مي‌کند، تعرفه ويژه‌اي است که در اختيار مشترکين قرار مي‌گيرد.
مديرعامل ايرانسل، در بخشی دیگر از سخنانش به تشریح خدمات دیتای این اپراتور پرداخت و گفت: تعداد مشترکان وايمکس اين اپراتور را بيش از 26 هزار و 700 مشترک ذکر کرد و گفت: درحال حاضر 530 سايت وايمکس ايرانسل در کشور راه‌اندازي شده و پهناي باند از 68 کيلوبيت تا دو مگابيت در اختيار متقاضيان قرار داده مي‌شود.
وي با اشاره به افزايش رشد استفاده از خدمات با پهناي باند بالا و شبکه ديتاي پرسرعت گفت: در سال 2013 تعداد کاربران ديتاي جهان به بيش از يک ميليارد و 400 ميليون مي‌رسد و درحال حاضر تعداد مشترکاني که از سرويس‌هاي ديتاي ايرانسل استفاده مي‌کنند 24 درصد از کل مشترکين هستند که نسبت به شاخص‌هاي دنيا عدد مناسبي است.
دزفولي افزود: تقريبا چالش بزرگ تمام اپراتورهاي معروف دنيا اين است که چطور همزمان با رشد ترافيک بتوانند از حوزه ديتا افزايش درآمد داشته باشند بطوري که درحال حاضر ميزان درآمد از مکالمات در سطح دنيا به طور متوسط 73.35 درصد است و ميزان استفاده از ديتا همراه با پيام کوتاه به 26.65 درصد رسيده است.
وي با اشاره به اينکه متوسط درآمد دنيا از حوزه ديتا منهاي پيام کوتاه 11.43 درصد است، حدود 25 درصد از مجموع درآمد ايرانسل را از حوزه پيام کوتاه و ديتا عنوان کرد و گفت: درآمد ايرانسل از سرويس‌هاي ديتاي تلفن همراه، بيش از 2.5 درصد است که اميدواريم با ارايه سرويس‌هاي جديد بتوانيم اين ميزان را افزايش دهيم.
مديرعامل ايرانسل از عرضه خدمات ديتا برپايه فناوري نسل 2،75 يا همان EDGE و امکان دسترسي بيشتر و بهتر به اينترنت پرسرعت روي گوشي تلفن همراه در بيش از 60 شهر بزرگ کشور خبر داد و گفت: اين فناوري به مرور در سطح تمامي شهرهاي کشور راه‌اندازي مي‌شود، همچنين وايمکس ايرانسل با سرعت بالا در 7 استان پرجمعيت کشور و 12 شهر فعال کرده‌ايم.
وي از همگرايي خدمات وايمکس و شبکه EDGE تلفن همراه خبر داد و افزود: ايرانسل با ايجاد زيرساخت‌هاي مناسب امکان پياده‌سازي انواع خدمات ديتا را فراهم کرده است.
مديرعامل ايرانسل، در بحث خدمات مشترکان هم گفت: حدود 800 نفر در مرکز خدمات مشترکين ايرانسل به صورت شبانه‌روزي آماده سرويس‌دهي و پاسخگويي به سوالات و مسائل مطرح شده از سوي مشتركين هستند به طوري كه بيش از 83 درصد تماس‌هايي که با مركز تماس مشتركين ايرانسل گرفته مي‌شود در کمتر از 20 ثانيه پاسخ داده مي‌شود. همچنين ايرانسل موفق شده 500 هزار نقطه دسترسي مشترکين را براي اخذ خدمات در سطح کشور ايجاد کند.
گفتنی است؛ طی این مراسم از هفت سرويس جدید اپراتور ايرانسل شامل مودم USB وايمکس به همراه سامانه تقويت کننده، شبکه خصوصي مجازي (VPN)، منطقه طلايي، نقشه مجازي ايرانسل (نما)، خدمات حقيقي بانکداري همراه، شارژ الکترونيکي با رويکرد جديد و ارتقاي خدمات ديتاي ايرانسل به مناسبت به مناسبت چهارمين سال راه‌اندازي شبكه ايرانسل در حضور خبرنگاران و و تعدادی از مسوولان شرکت پست کشور رونمایی شد.

منبع:"پايگاه خبری آژانس خبری فناوری اطلاعات و ارتباطات (ايستنا)"صفحه مناسب چاپ

دیدگاه کاربران در مورد این خبر

برای ثبت دیدگاه باید عضو شوید

اخبار مشابه

    برندها