۷محصول و سرويس جديد ايرانسل معرفي و رونمايي شدند

تاریخ ارسال خبر : 1389 آبان        تعداد مشاهده : 6441
0 - 0
۷محصول و سرويس جديد ايرانسل معرفي و رونمايي شدند

 

 

ICTna.ir - هفت سرويس و محصول جديد ايرانسل، در مراسم چهارمين سالروز راه‌اندازي شبکه تلفن همراه ايرانسل، معرفي و رونمايي شدند.


به گزارش آژانس خبری فناوری اطلاعات و ارتباطات (ایستنا) از روابط عمومي ايرانسل، اين محصولات سرويس‌هاي جديد كه همگي آنها براي اولين بار در ايران معرفي و عرضه مي‌شوند شامل مودم USB وايمکس ايرانسل به همراه سامانه تقويت‌کننده، شبکه خصوصي مجازي (VPN) وايمكس ايرانسل، سرويس منطقه طلايي، سرويس نقشه مجازي ايرانسل(نما)، اولين خدمات حقيقي بانکداري همراه، شارژ الکترونيکي با رويکرد جديد و ارتقاي خدمات ديتاي ايرانسل مي‌باشند.


خدمات بانكداري همراه ايرانسل


 


به گفته مديرعامل ايرانسل، راهکار بانکداري همراه ايرانسل در فاز اول با همكاري بانک سامان راه‌اندازي شده و شامل سرويس‌هاي اعلام مانده حساب، پرداخت قبوض، انتقال وجه، دريافت صورتحساب و خريد کارت شارژ مي‌شود که بر روي بستر كدهاي دستوري (USSD) بنا شده است.


براي استفاده از اين سامانه کافي است کاربران تلفن همراه، يك يا چند كارت بانكي عضو شبكه شتاب خود را به اين سامانه متصل كنند تا بتواند با شماره‌گيري كد دستوري #724* در هر ساعت از شبانه روز و در هر مکان، بدون پرداخت هزينه، عمليات بانکي خود را در حداقل زمان انجام دهند.


به گفته مهندس عليرضا قلمبر دزفولي اين سرويس، نخستين سرويس حقيقي بانكداري همراه كشور بوده كه بدون نياز به نصب هر نوع نرم افزار يا گوشي خاص، مشترك را قادر به استفاده از خدمات بانكداري همراه مي‌كند.


مودم USB وايمکس ايرانسلمودم USB وايمکس ايرانسل با ابعادي بسيار کوچک و در قواره يك حافظه فلش، به رايانه شخصي کاربر متصل شده و امکان دسترسي به اينترنت پرسرعت بيسيم وايمکس ايرانسل را براي وي فراهم مي آورد. از اين طريق، کاربر قادر خواهد بود به آساني و در تمامي مناطق تحت پوشش، به اينترنت پرسرعت بي‌سيم دسترسي داشته باشد.


به گفته مديركل بازاريابي ايرانسل، به همراه اين مودم، يک سامانه تقويت کننده نيز ارائه مي‌شود تا در مکان هايي که امواج دريافتي ضعيف‌ هستند، همچنان اينترنت با کيفيت و سرعتي مناسب در اختيار کاربر قرار گيرد.


خدمات منطقه طلايي ايرانسل


با ارائه خدمات منطقه طلايي ايرانسل، براي اولين بار در ايران، مشترکين سيم‌کارت‌هاي اعتباري ايرانسل، با تعيين محدوده مکاني دلخواه دايره شکل، از تخفيف مکالمه داخل شبکه در آن مکان برخوردار خواهند شد.


به گفته مديركل بازاريابي ايرانسل، اين شركت با استفاده از اين سرويس، اين امکان را براي مشتركين خود فراهم کرده که به دلخواه خود نقطه‌اي را انتخاب و هرگاه تماس‌هاي خود را تا شعاع مشخصي از اين نقطه برقرار مي‌كنند، شامل تخفيف "منطقه طلايي" خود شوند. 


به گفته احسان مظفري‌پور، پس از فعال سازي اين سرويس تنها کافي است تماس‌ها از منطقه طلايي مشخص شده توسط مشترک برقرار شود تا بتوان بدون محدوديت در تمام ساعات شبانه‌روز از تخفيف منطقه طلايي ايرانسل استفاده كرد.


به گفته وي، اين سرويس به دو شکل "منطقه طلايي عمومي" و " منطقه طلايي شخصي" ارائه مي شود. بدين ترتيب مشتركين مي توانند پس از اشتراک اين خدمات، تعدادي "منطقه طلايي عمومي" و يا " شخصي" را انتخاب کرده و از مزاياي آن بهره‌مند شوند.


وي گفت: ايرانسل منطقه‌هاي خاصي را تحت عنوان "منطقه طلايي عمومي" معين مي‌کند که تماس در آن محدوده شامل تخفيف خواهد شد، مثلا ميدان يا پارک معروف شهرها ومناطق اطراف آن تا فاصله معيني به عنوان منطقه طلايي عمومي معرفي شده و كاربران با اشتراک در آن مي‌توانند در تمام ساعات شبانه‌روز در منطقه طلايي منتخب، از تخفيف مکالمه بهره‌مند شوند.


مديركل بازاريابي ايرانسل گفت: علاوه بر منطقه طلايي عمومي، كاربران حتي مي‌توانند خودشان هم منطقه طلايي ايجاد كنند. بدين صورت که با انتخاب يک محدوده مکاني دايره شکل که بيشتر اوقات خود را در آن مناطق مي‌گذرانند و بيشترين تماس‌ها را از آنجا برقرار مي‌كنند، از تخفيف مکالمه در آن مکان برخوردار خواهند شد. مثلا دانشجويان، مي‌توانند محدودهً دانشگاه خود را به عنوان منطقه طلايي شخصي خود تعريف كرده و يا اگر بيشتر در منزل يا مناطق اطراف آن حضور دارند، مي توانند آنجا را به عنوان منطقه طلايي خود در نظر بگيرند. هر کس مي تواند بنا بر محل سکونت يا محل کار خود يا هر منطقه اي که بيشترين تماس ها را از آنجا برقرار مي کند، مناسب ترين "منطقه طلايي شخصي" را براي خود تعريف کند.


نقشه مجازي ايرانسل (نما)


خدمات نقشه مجازي ايرانسل سرويسي است که مي‌تواند مکان مشترکين تلفن همراه را در تمام نقاط تحت پوشش شبکه ايرانسل، تشخيص داده و کاربردهاي متنوعي را براساس آن ارائه دهد.


به گفته مديركل بازاريابي ايرانسل،‌از جمله کاربردهاي مهم اين سرويس که در مرحله آزمايشي ارائه شده‌اند، مي‌توان به تعيين مکان دوستان با نام "نماي دوستان" و تعيين مکان اعضاي خانواده يا "نماي خانواده" اشاره کرد.


به كمک اين سرويس مي‌توان از موقعيت مکاني اعضاي خانواده يا دوستان آگاه شد.


شبکه‌ اختصاصي مجازي وايمكس ايرانسل


در بخشي از اين نشست خبري، شبكه اختصاصي مجازي (VPN) وايمكس ايرانسل رونمايي و معرفي شد.


به گفته مديرعامل ايرانسل، با استفاده از VPN، کاربراني که در نقاط دور و خارج از دفتر اصلي هستند و يا دفاتري که به صورت غيرمتمرکز قرار دارند مي‌توانند به شبکه داخلي سازمان خود دسترسي ايمن داشته باشند. اين سيستم را مي‌توان با سيستم‌هاي گران‌قيمتي مانند خطوط اجاره‌‌اي (Leased Line) و يا تحت مالکيت (Owned) مقايسه کرد که تنها در داخل يک سازمان قابل استفاده هستند. هدف VPN، ارائه همان قابليت‌ها به سازمان‌ها، با هزينه اي کم‌تر است.


به گفته دزفولي اين سامانه که با استفاده از زيرساخت‌هاي عمومي و مشترک عمل مي‌کند، با بکارگيري فرآيندهاي امنيتي و پروتکل‌هاي ايمن، مانند پروتکل ايجاد تونل سطح دو (L2TP)، حريم خصوصي کاربران را نيز حفظ مي‌کند.


به گفته وي، بستر VPN براي شرکت‌ها و بانك هاي با شعب پراکنده مناسب است. شرکت‌هايي که نياز دارند شعب و دفاتر نزديک خود يا آنهايي که در مناطق مختلف پراکنده‌اند را به هم متصل نمايند مي‌توانند با استفاده از VPN و به راحتي يک شبکه خصوصي مقرون به صرفه، پرسرعت و کارآمد ايجاد کنند. اين سيستم همچنين براي کارمندان يا نمايندگاني که سيار بوده و يا مدام در سفر هستند و در همان حال نيازمند دسترسي به پايگاه داده‌هاي شرکت و اطلاعات ذخيره شده در دفتر مرکزي هستند، سودمند خواهد بود.


گسترش خدمات شارژ الكترونيک ايرانسل


گستره عرضه خدمات شارژ الكترونيك كه پيش از اين و براي اولين بار در ايران توسط ايرانسل راه اندازي شده بود، رشد و گسترش پيدا خواهد كرد.


مديركل بازاريابي ايرانسل با بيان اين مطلب گفت: با استفاده از خدمات “شارژ الکترونيکي” (e-Charge)، تمامي مشتركين ايرانسل مي‌توانند با روشي ساده، سريع و مطمئن بدون نياز به خريداري کارت شارژ، اعتبار مکالمه خط اعتباري خود را افزايش دهند. همچنين با توسعه امكانات اين سرويس پيشرفته توسط ايرانسل، مشتركين مي‌توانند به هر ميزان كه مايل باشند، سيم كارت خود را شارژ كنند و يا صورتحساب سيم كارت دائمي خود را بپردازند.


گسترش پوشش شبكه EDGE ايرانسل


ايرانسل پيش از اين و براي نختستين بار ايران، در كليه مناطق و جاده‌هاي تحت پوشش شبكه تلفن همراه خود، خدمات اينترنت همراه مبتني بر فناوري GPRS (General Packet Radio Service) و در شهرهاي پرجمعيت كشور، سرويس ممتاز و پرسرعت‌تر EDGE (Enhanced Data rates for GSM Evolution) را به عنوان گستره‌ترين شبكه بي‌سيم ديتاي كشور راه‌اندازي كرده بود و اکنون پوشش و ارتقاء سرعت خدمات اينترنت همراه ايرانسل بر پايه فناوري EDGE را گسترش داد.


مديركل بازاريابي ايرانسل، با بيان اين مطلب گفت: با استفاده از خدمات اينترنت همراه ايرانسل، تمامي مشتركين سيم كارت هاي دائمي، اعتباري و پيام رسان ايرانسل مي‌توانند در هر لحظه بوسيله گوشي تلفن همراه، لپ تاپ، رايانه دستي (PDA) و يا رايانه لوحي خود به اينترنت همراه با سرعت و كيفيت ارتقاء يافته متصل شوندصفحه مناسب چاپ

دیدگاه کاربران در مورد این خبر

برای ثبت دیدگاه باید عضو شوید

اخبار مشابه

    برندها