مشروح جلسه پرسش و پاسخ مديران ايرانسل با اصحاب رسانه

تاریخ ارسال خبر : 1389 آبان        تعداد مشاهده : 6286
0 - 0
مشروح جلسه پرسش و پاسخ مديران ايرانسل با اصحاب رسانه

 

 

ايرانسل 4 ساله شد


مديرعامل ايرانسل ميزان سرمايه‌گذاري خارجي در پروژه تلفن همراه ايرانسل را 1.2 ميليارد دلار عنوان کرد که در سازمان سرمايه‌گذاري خارجي (فيپا) ثبت شده است.


مهندس عليرضا قلمبر دزفولي درباره دعوت MTN از ايرانسل به اپراتوري در سه کشور همسايه ايران گفت: اين اولين بار نيست که MTN و ايرانسل به دنبال فرصت‌هاي جديد هستند و طبيعتا کشورهاي حوزه خاورميانه و کشورهاي همسايه ايران را شامل مي‌شود.


وي افزود: عمده پيشنهادهاي MTN به ايرانسل براي اپراتوري در ديگر کشورها، به کشورهايي همچون عراق، آذربايجان يا ديگر کشورهاي همسايه بوده که فرصت‌ها را بررسي مي‌کنيم و همواره اين بحث مطرح بوده است.


با رگولاتوري تعامل سازنده و نزديكي داريم


دزفولي در پاسخ به سوالي در خصوص تعداد مشتركين گفت: ديدگاهي که ما به عنوان اپراتور داريم و ممکن است شوراي رقابت، کميسيون تنظيم مقررات و مجلس شوراي اسلامي نيز همين ديدگاه را داشته باشند، اين است که بازار بايد رقابتي باشد و با رقابت در بازار و توان رقابتي اپراتورها و ارايه سرويس‌هاي جديد و با كيفيت، سهم هر يک تعيين شود و اين چيزي است که در بيشتر دنيا نيز مرسوم است.


وي درباره پروانه ايرانسل و نظرهاي مختلفي که مبني بر وجود سقف تعداد مشترکان براي اپراتورها مطرح شده، افزود: ايرانسل نظر خود و آنچه که در ليسانس آمده و موقعيت پروانه صادر شده را با در نظر گرفتن تمامي شرايط و مقدماتش در مورد مشترکين اعلام کرده و رگولاتوري نيز آن را اعلام کرده است اما در تعاملات سازنده و مکاتباتي که وجود دارد به تدريج نقطه نظرات به يکديگر نزديک مي‌شود و فکر مي کنم اين مساله درحال حل شدن است و ما قائل به رسانه اي شدن اين قبيل مسائل نبوده و نيستيم.


دزفولي با انتقاد از رسانه‌اش شدن اين موضوع گفت: بارها اعلام کرده‌ايم که علاقه‌اي نداريم موضوعاتي که بايد در حوزه رگولاتوري و در مکاتبات و نشست‌ها حل و فصل شود، رسانه‌اي شود و شايد يکي از علت‌هايي که جزئيات را توضيح نمي‌دهم به اين دليل است که اعتقادي به رسانه‌اي شدن اين مباحث نداريم.


خواهان عرضه وايمکس سيار هستيم


وي درباره توسعه شبکه وايمکس ايرانسل به سمت وايمکس سيار گفت: ظاهرا سازمان تنظيم مقررات براي ارايه قابليت موبيليتي به شبکه اپراتورهاي وايمکس موجود برنامه‌اي را اعلام نکرده و ما متقاضي و منتظر صدور مجوز هستيم اما در حوزه وايمکس چون يک تکنولوزي جديد است و ITU آن را به عنوان نسل چهارم اعلام كرده، هنوز زمان زيادي وجود دارد تا اصل شبکه راه‌اندازي شده و گسترش يابد تا بحث موبيليتي هم حل شود.


خوش‌حساب‌ترين اپراتورها هستيم


وي، ايرانسل را خوش حساب‌ترين اپراتور در در پرداخت به دولت عنوان کرد و گفت: ايرانسل هيچ وقت وهيچ زماني پرداخت معوقه به دولت نداشته است و دستگاه‌هاي مرتبط مي‌توانند تمامي پرداختي‌هاي را بابت هر موردي که باشد از جمله حق السهم دولت و مربوط به تمام اپراتورها با مبالغ و زمان‌هايش را اعلام کنند که حاكي از آن است که حتي يک ريال تاخير در پرداخت‌هاي ايرانسل وجود ندارد و آنچه که با عنوان حق‌السهم درآمد سال چهارم قرداردي ايرانسل در خبرها آمده در زمان خودش و به موقع پرداخت شده است.


مذاکرات براي تعرفه‌هاي اتصال متقابل در جريان است


دزفولي رويکرد پروانه‌هاي صادر شده براي اپراتور اول و دوم درمورد اتصال متقابل را کاملا شفاف توصيف کرد و گفت: تعرفه‌هايي در پروانه آمده و ذکر شده تا زماني که تعرفه‌هاي جديدي جايگزين آن نشود، همين تعرفه‌ها ساري و جاري است بنابراين ملاک و معيار محاسبه تعرفه اتصال متقابل بين ما و شرکت مخابرات اعم از تاليا، همراه اول و شرکت‌هاي مخابرات استاني تعرفه‌هاي مندرج در ليسانس‌هاي طرفين است که براساس آن نيز عمل مي‌شود.


وي افزود: مذاکرات بر سر اين موضوع دائما در جربان بوده و ايرانسل آماده است تا به شکل کاملا فعال در محاسبه تعرفه‌هاي جديد براساس شرايط مندرج در ليسانس که همان قيمت تمام شده است، تعامل داشته باشد.


راه‌اندازي کالج GSM


مديرعامل ايرانسل از راه اندازي کالج GSM با همکاري دانشگاه صنعتي شريف خبر داد و گفت: در تلاشيم تا با همکاري دانشگاه‌هاي صنعتي شريف و علم و صنعت نسبت به راه‌اندازي اين کالج و آغاز فعاليت آن در حوزه تربيت متخصص اقدام کنيم و با همکاري دانشگاه‌ها عليرغم همکاري با سازمان انرژي اتمي براي رعايت استانداردهاي سلامتي سايت‌هاي BTS بررسي سلامت سايت‌ها به صورت علمي، تکنيکي و عملياتي انجام خواهد شد.


تنها ايرانسل در خصوص سرويس MNP پيشنهاد داده است


علي اصغر عيني‌پور معاون فني شبکه تلفن هميراه ايرانسل گفت: رگولاتوري دعوتنامه‌اي براي اپراتورها فرستاده تا پيشنهادات خود را براي تدوين آئين نامه انتقال شماره ميان اپراتورها ارايه دهند که ايرانسل به صورت کتبي پاسخ خود را ارايه داده و در جلساتي که برگزار شده نظرات و پيشنهادات خود را مطرح کرده است.


وي افزود: ظاهرا ايرانسل تنها اپراتوري است که پيشنهاد خود را در اين باره به سازمان تنظيم مقررات و ارتباطت راديويي ارايه کرده و هفته گذشته نيز در جلسه‌اي که درباره همين موضوع برگزار شد، باتوجه به اينکه هنوز بقيه اپراتورها نظر خود را ارايه نداده‌اند فعلا روي پيشنهاد ايرانسل مانده است و دستور خاصي روي آن نيست و اجراي آن بستگي به رگولاتوري و نظراتي که جمع‌آوري و به کميسيون ارايه مي‌دهد، دارد.


پوشش مترو


عيني پور درباره پوشش شبکه ايرانسل در تمامي ايستگاه‌هاي مترو گفت: تمامي ايستگاه‌هايي که توسط مترو راه‌اندازي شده،  ايرانسل تجهيزات خود را نصب کرده و با قراردادي که با مترو براي توسعه و پوشش ايستگاه‌هاي آتي تنظيم شده، به محض اينکه ايستگاه جديدي توسط شرکت مترو مورد بهره‌برداري قرار مي‌گيرد ايرانسل مجوز نصب تجهيزات جديد در آن ايستگاه را دارد و تنها برق و فيبر براي انتقال، توسط مترو تامين مي‌شود و فوري استگاه‌هاي جديد نيز مورد بهره‌برداري قرار مي‌گيرند.

منبع:"پايگاه خبری آژانس خبری فناوری اطلاعات و ارتباطات (ايستنا)"صفحه مناسب چاپ

دیدگاه کاربران در مورد این خبر

برای ثبت دیدگاه باید عضو شوید

اخبار مشابه

    برندها