کشف رابطه جدید میان استفاده از تلفن‌همراه و احتمال بروز تومورهای مغزی

تاریخ ارسال خبر : 1389 آبان        تعداد مشاهده : 6475
0 - 0
کشف رابطه جدید میان استفاده از تلفن‌همراه و احتمال بروز تومورهای مغزی

 

 

ICTna - یک گروه بین‌المللی از دانشمندان به تازگی گزارشی را منتشر کرده‌اند که به موجب آن، رابطه بین استفاده از تلفن‌همراه و بروز تومورهای مغزی تایید می‌شود.


به گزارش گروه ترجمه آژانس خبری فناوری اطلاعات  و ارتباطات (ایستنا) چندی پیش گروهی از دانشمندان سوئدی بر پایه مطالعات جدید خود اعلام کردند، نوجوانانی که از تلفن‌همراه استفاده می‌کنند تا 400 درصد بیشتر از دیگر افراد در معرض ابتلا به تومورهای مغزی قرار می‌گردند و این در حالی است که دانشمندان بین‌المللی هم‌اکنون این تحقیق را نیز تایید کرده‌اند.


این گروه از دانشمندان که با نام "عرضه بین‌المللی الکترومغناطیس"(EMF) شناخته می‌شوند، یافته‌های خود را در گزارشی 37 صفحه‌ای منتشر کرده‌اند و در آن،‌ بر خطرات ناشی از تلفن‌همراه به‌خصوص در کودکان تاکید کرده‌اند. تحقیقات این دانشمندان در 13 کشور جهان انجام شده است که بیشتر این کشورها در اروپای غربی واقع شده‌اند.


"لیوید  مارگون" نویسنده این گزارش می‌گوید:  «برخی کشورها در حال حاضر  استفاده از تلفن‌همراه را بین  کودکان ممنوع کرده‌اند و این  در حالی است که فرانسه اظهار  داشته کودکان در مقطع ابتدای  تنها می‌توانند از تلفن‌همراه  برای ارسال پیامک استفاده کنند».


او در ادامه  گفت: «تلفن‌همراه می‌تواند به صورت صحیح مورد استفاده قرار گیرد و بدون بروز مشکل، برای کاربران کاربردی  باشد، اما ما این روزها از بروز موج عظیم تومورهای مغزی بین استفاده‌کنندگان  مستمر تلفن‌همراه واهمه داریم. البته برای آنکه به صورت قطعی در این زمینه صحبت کنیم زود است. زیرا یک تومور مغزی می‌تواند تا 30 سال نهفته باشد».

منبع:"پايگاه خبری آژانس خبری فناوری اطلاعات و ارتباطات (ايستنا)"

 صفحه مناسب چاپ

دیدگاه کاربران در مورد این خبر

برای ثبت دیدگاه باید عضو شوید

اخبار مشابه

    برندها