گزارشی از تفاوت‌هاي استفاده از تلفن همراه در کشورهای مختلف جهان

تاریخ ارسال خبر : 1389 مهر        تعداد مشاهده : 6459
0 - 0
گزارشی از تفاوت‌هاي استفاده از تلفن همراه در کشورهای مختلف جهان

يك بررسي كه از سوي كام اسكار انجام گرفت، نشان داد استفاده از تلفن همراه در ژاپن، اروپا و آمريكا تا چند اندازه متفاوت است.

 


به گزارش ایسنا بر اساس اين بررسي، كاربران تلفن همراه در ژاپن در ميان سه بازار از همه بيش‌تر از وب موبايل استفاده مي‌كنند و بيش از 75 درصد ژاپني‌ها در مقايسه با 43.7 درصد در آمريكا و 38.5 درصد در اروپا، به مرور وب، دسترسي به برنامه‌ها يا دانلود محتوا مي‌پردازند.


كاربران تلفن همراه ژاپني هم‌چنين بالاترين استفاده را از هر دوي برنامه‌ها و مرورگرها داشته‌اند و در ماه ژوئن 59.3 درصد آن‌ها به مرورگرها و 42.3 درصد به برنامه‌ها، دسترسي داشتند.


در مقايسه 34 درصد از كاربران تلفن همراه در آمريكا و 25.5 درصد در اروپا از مرورگرهاي موبايل خود و 31.1 درصد در آمريكا و 24.9 درصد در اروپا از برنامه‌ها استفاده مي‌كردند.


از سوي ديگر در حالي كه اروپايي‌ها با 81.7 درصد از كل كاربراني كه در ماه ژوئن پيامك ارسال كرده‌اند، قوي‌ترين استفاده را از پيام كوتاه نشان داده‌اند اين ميزان در آمريكا 66.8 درصد و در ژاپن 40.1 درصد بوده است.


كاربران ژاپني با 54 درصد، بالاترين استفاده را از اي‌ميل داشته‌اند در حالي كه مصرف‌كنندگان در آمريكا بيش‌تر از خدمات پيام فوري در گوشي‌هايشان استفاده مي‌كردند.


شبكه‌هاي اجتماعي و وبلاگ‌ها بالاترين درصد مخاطب را با 21.3 درصد در آمريكا و به‌دنبال آن 17 درصد در ژاپن و 14.7 درصد در اروپا داشتند.


كاربران ژاپني بيش‌تر از امكانات عكس گرفتن و تماشاي ويديو و تلويزيون برروي تلفن‌هاي همراه خود استفاده مي‌كنند، در حالي كه اروپايي‌ها بيش‌تر آهنگ گوش كرده و بازي اجرا مي‌كنند.

منبع:"پايگاه خبری آژانس خبری فناوری اطلاعات و ارتباطات (ايستنا)"

 صفحه مناسب چاپ

دیدگاه کاربران در مورد این خبر

برای ثبت دیدگاه باید عضو شوید

اخبار مشابه

    برندها