مرتضی طلایی: با اپراتورهای که مخفیانه BTS نصب میکنند برخورد میشود

تاریخ ارسال خبر : 1389 اردیبهشت        تعداد مشاهده : 6929
0 - 0
مرتضی طلایی: با اپراتورهای که مخفیانه BTS نصب میکنند برخورد میشود

مرتضی طلایی: با اپراتورهای که مخفیانه BTS نصب میکنند برخورد میشود

 

 

عضو شورای شهر تهران با تاکید بر اینکه با اپراتورهای تلفن همراه که مخفیانه به نصب دکل موبایل در اماکن خصوصی اقدام می کنند برخورد قانونی می شود گفت: شورای شهر تهران به این نتیجه رسیده که آنتنهای موبایل بر سلامت جسمی و روانی شهروندان اثرات سوء می گذارد.


مرتضی طلایی در گفتگو با مهر با اشاره به اینکه برخی اپراتورها به صورت مخفیانه از اماکن خصوصی و پشت بام های منازل برای نصب آنتن ها (BTS) استفاده کرده و با شهروندان قرارداد منعقد می کنند گفت: این اقدام غیرقانونی است و باعث ایجاد عوارض منفی بر سلامت افراد و محیط پیرامون آنها می شود.
وی با تاکید بر اینکه شهروندان باید بدانند میزان عوارض منفی که از نصب دکل های موبایل نصیب آنها می شود در برابر درآمدی که کسب می کنند بسیار بالاتر است گفت: این موضوع نیاز به هشدار و همکاری همگانی دارد که در این زمینه از مسیر قانونی اقداماتی را انجام خواهیم داد تا اپراتورها مخفیانه در منازل شهروندان آنتن نصب نکنند.
 
طلایی با بیان اینکه شورای شهر تهران مذاکراتی با مخابرات و اپراتورهای تلفن همراه برای ساماندهی نصب آنتن ها از طریق شهرداری انجام داده است به مهر گفت: بخشی از این طرح انجام شده و همچنان پیگیریهای لازم برای تحقق کامل آن ادامه دارد.
 
عضو شورای شهر تهران به جمع بندی نظرات تخصصی و کارشناسی در رابطه با پیامدهای نصب آنتنهای تلفن همراه توسط شورای شهر تهران اشاره کرد و گفت: با وجودی که ناچار به استفاده از این آنتنها هستیم اما مکان نصب این آنتنها باید به گونه ای باشد که اثرات سوء آنها به حداقل برسد.
 
وی نبود سامانه مشارکت مناسب شهروندان با مجموعه دستگاهها و مدیریت شهری به میزان مورد انتظار را یکی از موانع اصلی در این زمینه دانست و به مهر گفت: عدم اطلاع رسانی در این باره از دیگر مواردی است که باید مورد توجه قرار گیرد.
 
طلایی همچنین به نبود قوانین شفاف و مشخص که چارچوب فعالیت اپراتورها را در زمینه نصب دکل های مخابراتی مشخص کند، اشاره کرد و با تاکید بر اینکه باید برای این مسئله راه حلی اندیشیده شود گفت: در غیراین صورت همچنان باید در سطح شهر با این معضل مواجه شویم.
 
پیش از این نیز مسئولان شورای شهر تهران در جلسه علنی خود با انتقاد از اینکه در لیست مخابرات اسامی مکانهای مورد اعتراض شورا که در آن آنتنهای مخابرانی نصب شده نیامده است اعلام کردند که با تصویب لایحه ساماندهی دکل‌ها، آنتن‌ها و تأسیسات مخابراتی و ارتباطی تمام آنتنهای غیرقانونی نصب شده جمع آوری می شوند.

منبع:"پايگاه خبری آژانس خبری فناوری اطلاعات و ارتباطات (ايستنا)"

 صفحه مناسب چاپ

دیدگاه کاربران در مورد این خبر

برای ثبت دیدگاه باید عضو شوید

اخبار مشابه

    برندها