سبوحی: تاپایان سال کدهای خدماتی ساماندهی می‌شوند

تاریخ ارسال خبر : 1389 شهریور        تعداد مشاهده : 6448
0 - 0
سبوحی: تاپایان سال کدهای خدماتی ساماندهی می‌شوند

ICTa.ir - تا پایان سال جاری، کدهای خدماتی مورد استفاده در کشور ساماندهی خواهند شد
به گزارش آژانس خبری فناوری اطلاعات و ارتباطات (ایستنا) مهندس لطف الله سبوحی ، معاون بررسی‌های فنی و صدور پروانه‌های سازمان تنظیم مقررات و ارتباطات رادیویی در گفت‌ و گو با واحد خبر روابط عمومی وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات، ضمن بیان این مطلب، اظهار داشت: براساس مصوبه کمیسیون تنظیم مقررات، تمامی کدهای خدماتی واگذار شده قبلی نیز در چارچوب آیین‌نامه تدوین شده در این حوزه ساماندهی می‌شود.
وی افزود: کدهای خدماتی دو دسته هستند، گروهی با عدد "1" شروع می‌شود که به دو نوع سه رقمی و چهاررقمی تقسیم می‌شوند و گروهی با شماره xx096 به متقاضیان ارایه شده است.
وی خاطر نشان کرد :‌کدهای سه‌رقمی بیشتر در موارد ضروری که ماهیت مهم و حیاتی دارند استفاده میشود و کدهای چهاررقمی بیشتر در حوزه‌های تجاری، اقتصادی و خدماتی مورد استفاده قرار می‌گیرند.
معاون بررسی‌های فنی سازمان تنظیم مقررات و ارتباطات رادیویی ادامه داد: ‌کدهایی که با شماره «1» شروع می‌شوند شهری است و در هر شهر جداگانه راه‌یابی می‌شود و در صورت راهیابی بین شهری می‌بایست دارندگان این شماره‌ها با اپراتورهای مربوطه در این خصوص قرارداد امضا کرده و در قالب آن، هزینه‌های تعریف شده را نیز پرداخت کنند.
وی با بیان این که کدهای سه‌رقمی به صورت بی‌رویه واگذار شده است گفت : می‌بایست شماره‌هایی که برای کارهای غیر ضروری واگذار شده است ساماندهی شود.
وی تاکید کرد :‌بر این اساس تنها هشت کد سه‌رقمی که برای موارد ضروری نظیر پلیس 110، گاز، آب، برق و اورژانس استفاده می‌شود، به صورت سه رقمی باقی خواهد ماند.
لطف الله سبوحی تصریح کرد: مابقی متقاضیان می‌بایست تقاضای خود را در این خصوص به سازمان ارایه کنند و سپس بررسی‌های لازم، به صورت کدهای چهاررقمی به فعالیت خود ادامه دهند.
وی با اشاره به برنامه تعریف شده برای ساماندهی کدهای خدماتی با شماره xx 096 نیز اظهار داشت:‌ تعداد زیادی از این شماره‌ها واگذار شده که براساس آیین ‌نامه جدید می‌بایست ساماندهی شوند.
معاون بررسی‌های فنی وصدور پروانه ‌های سازمان تنظیم مقررات افزود: متقاضایان این شماره‌ها نیز باید درخواست خود را با توضیحات کامل به سازمان ارسال و پس از بررسی و تایید با سازمان تنظیم مقررات و ارتباطات رادیویی، قرارداد امضاء کنند.
وی تاکید کرد: ‌امیدواریم با تعامل خوب میان دستگاه‌ها و بخش‌های مختلف با سازمان تنظیم مقررات بتوانیم تعهدات خود را در این زمینه پیگیری و اجرایی کنیمصفحه مناسب چاپ

دیدگاه کاربران در مورد این خبر

برای ثبت دیدگاه باید عضو شوید

اخبار مشابه

    برندها