بهای GPRS همراه اول ۵۰ درصد کاهش می یابد

تاریخ ارسال خبر : 1389 اردیبهشت        تعداد مشاهده : 6962
0 - 0
بهای GPRS همراه اول ۵۰ درصد کاهش می یابد


بهای GPRS همراه اول ۵۰ درصد کاهش می یابد

 

 

مدیرعامل شرکت ارتباطات سیار از کاهش قیمت جی پی آر اس خبر داد و گفت: برای سرویس جی پی آر اس کاهش 50 درصدی را از اول خرداد ماه در دستور کار خواهیم داشت.
وحید صدوقی امروز سه شنبه در نشستی خبری در پاسخ به مهر در مورد قیمت سرویس‌های ام ام اس گفت: با شرایط حاضر برنامه ای برای کاهش قیمت ام ام اس وجود ندارد و تنها برای سرویس جی پی آر اس کاهش 50 درصدی را از اول خرداد ماه در دستور کار خواهیم داشت.
 
وی اضافه کرد: به این ترتیب تعرفه استفاده از اینترنت در روز 8 ریال و نرخ استفاده از آن در ساعات شب دو ریال خواهد شد.
 
صدوقی همچنین از برخی مذاکرات برای فعالیت مشترک در بازار کشورهای دیگر خبر داد و گفت: در این خصوص مذاکراتی با برخی کشورها انجام شده تا مخابرات در سطح بین‌المللی حضور فعال داشته باشد.
 
مدیرعامل شرکت ارتباطات سیار در مورد تشعشات ناشی از آنتنهای تلفن همراه با بیان اینکه توان تعریف شده برای دکلهای مخابراتی در شهرها 20 وات و در جاده‌ها 40 وات است خاطرنشان کرد: هرچه تعداد سایتهای موبایل بیشتر باشد خطر تشعشات آن برای مشترک کمتر خواهد بود.
 
وی گفت: مخابرات مجوز بهره برداری از واحد حفاظت انرژی اتمی را برای نصب دکلهای مخابراتی کسب کرده و این آنتن‌ها مطابق با استانداردهای اروپایی هستند.
 
مدیرعامل شرکت ارتباطات سیار با بیان اینکه در سال 87 حدود 10 سایت موبایل به دلیل تشویش اذهان عمومی و تقاضای مالک جمع‌آوری شده است، ادامه داد: در سال 87 ، 29 سایت به تقاضای مالک جمع‌آوری شد و در حال حاضر نیز 17 سایت به دلیل دغدغه مالک از امواج زیان آور این سایت‌های در حال جمع‌آوری است.
 
صدوقی با تاکید بر اینکه قطع هر دکل بی تی اس حدود سه تا چهار ماه هر منطقه‌ای را با مشکل مواجه می‌کند خاطرنشان کرد: تماس مشترکان در نقطه‌ای که آنتن‌های مخابراتی ضعیف است به مراتب بیشتر از نقاطی خواهد بود که این آنتن‌ها قوی بوده و تعداد بیشتری دارد.
 
مدیرعامل شرکت ارتباطات سیار با بیان اینکه فاصله مشترکان با دکلهای دی تی اس کمتر از 500 متر است، تصریح کرد:‌ کمترین میزان تشعشع از آنتن‌های موبایل در خود ساختمان است و تاکنون هیچ گزارشی مبنی بر مضر بودن این امواج ارائه نشده است.
 
به گفته وی کمیسیون بهداشت مجلس گزارشی مبنی بر تشعشات زیان آور هسته‌ای منتشر کرده‌ و این ارتباطی با تشعشات الکترومغناطیسی آنتن‌های موبایل نخواهد داشت.
 
وی اضافه کرد: خاموشی ناخواسته سایت‌های موبایل شبکه را دچار اختلالات زیادی می‌کند.

منبع:"پايگاه خبری آژانس خبری فناوری اطلاعات و ارتباطات (ايستنا)"

 صفحه مناسب چاپ

دیدگاه کاربران در مورد این خبر

برای ثبت دیدگاه باید عضو شوید

اخبار مشابه

    برندها