قابل توجه صاحبان سيم‌كارت‌هاي‌ سوخته

تاریخ ارسال خبر : 1389 شهریور        تعداد مشاهده : 6614
0 - 0
قابل توجه صاحبان سيم‌كارت‌هاي‌ سوخته

 

به گفته مدير كل امور مشتركان شركت ارتباطات سيار ايران سيم‌كارت‌هايي كه خود به خود مي‌سوزند، بسته به نوع گوشي پيغام‌هاي متفاوتي برروي گوشي‌ها مشاهده مي‌شود.


علي حميدي در گفت‌وگو با ایسنا، اظهار كرد: سيم‌كارت‌هايي كه به دليل پر شدن كانتر مي‌سوزند، وقتي با آن‌ها تماس گرفته مي‌شود، پيغام «خاموش است» داده مي‌شود و هيچ اثري برروي گوشي مشترك مبني بر سوخته شدن وجود ندارد.


وي افزود: ولي سيم‌كارت‌هايي كه خود به خود مي‌سوزند، برروي خود گوشي پيغامي داده مي‌شود و پيغامي هم كه برروي گوشي داده مي‌شود، بسته به نوع گوشي‌ها متفاوت است كه در اين مواقع از مشترك هزينه سيم‌كارت جديد دريافت مي‌شود.


حميدي گفت: در دفاتر خدمات ارتباطي دستگاه‌هايي وجود دارند كه سيم‌كارت‌ها را تست مي‌كنند و اگر سيم‌كارتي خود به خود سوخته باشد، از مشترك هزينه‌اي دريافت نمي‌شود، در غير اين صورت هزينه دريافت سيم‌كارت جديد برروي قبض مشترك مي‌آيد و مشترك نبايد به صورت نقدي مبلغي را در دفتر پرداخت كند.


وي توضيح داد: مشتركي كه سيم‌كارتش سوخته و درواقع عمر مفيد آن به پايان رسيده مي‌تواند با در دست داشتن كارت شناسايي به دفاتر مراجعه كرده و سيم‌كارت جديدش را به‌صورت رايگان دريافت كند؛ رايگان بودن به شرطي است كه سيم‌كارت به دليل قديمي بودن سوخته باشد و مواردي مثل غير استاندارد بودن گوشي يا از اين قبيل نباشد.


به گزارش ايسنا حميدي پيش از اين نيز گفته بود: ما معمولا سوختن سيم‌كارت را صدمه ديدن فيزيكي سيم‌كارت مي‌دانيم ولي تعدادي از مشتركان سوختن را قطع سيم‌كارت مي‌دانند، درصورتي كه اين دو مقوله جداست و سيم‌كارت وقتي مي‌سوزد كه فيزيك سيم‌كارت صدمه ديده و بايد به دفاتر بخش خصوصي مراجعه و نسبت به تعويض سيم‌كارت اقدام كنند تا اين مشكل حل شود.


به گفته او عمر مفيد سيم‌كارت‌ها به اندازه زيادي به ميزان مصرف، مكالمه و ارسال پيامك و به‌طور كلي نحوه نگهداري از آن بستگي دارد.


سيم‌کارت يک کالاي مصرفي و داراي عمر معيني است اما اين که چرا برخي سيم‌کارت‌ها مي‌سوزد و برخي ديگر نمي‌سوزد، به ميزان استفاده از سيم‌کارت بستگي دارد؛ همچنين تعداد ارسال پيامک در سوختن سيم‌کارت موثر است و سيم‌كارت مشترکاني که زياد پيامک ارسال مي‌کنند، زودتر مي‌سوزد زيرا هرچه بيش‌تر از سيم‌کارت استفاده شود، طول عمر آن کم‌تر مي‌شود.


معاون فني و مهندسي شرکت ارتباطات سيار ايران هم در اين باره گفته بود: غير استاندارد بودن گوشي از جمله مهم‌ترين موارد سوختن سيم‌کارت محسوب مي‌شود، هر گوشي غيراستاندارد سيم‌کارت را متاثر خواهد کرد؛ زيرا پايه‌ها غيراستاندارد است و ولتاژها به ميزان کم‌تر و يا بيش‌تر به سيم‌کارت وارد مي‌شود.


رضوي کثيف شدن گوشي را عامل ديگر سوختن سيم‌کارت دانسته و گفته بود: ورود ذراتي از نقطه‌اي که باتري شارژ و يا گوشي به رايانه وصل مي‌شود يا گذاشتن نامناسب سيم‌کارت در گوشي نيز چون اجازه مي‌دهد ولتاژها به جايي که نبايد وارد شود، موجب سوختن آن مي‌شود.


گفتني است؛ اگر فرض را بر آن بگيريم كه روزانه به طور متوسط يك دستگاه تلفن همراه 10 بار روشن و خاموش يا دوباره در شبكه ثبت شود، در سال در حدود سه تا چهار هزار بار اين تجديد ثبت در شبكه انجام‌ مي‌گيرد كه با در نظر گرفتن اين تعداد، عمر مفيد سيم‌كارت بيش از 10 سال طول مي‌كشد.

منبع:"پايگاه خبری آژانس خبری فناوری اطلاعات و ارتباطات (ايستنا)"صفحه مناسب چاپ

دیدگاه کاربران در مورد این خبر

برای ثبت دیدگاه باید عضو شوید

اخبار مشابه

    برندها