همراه اول: منتظـر دريافت پاسخ رگـولاتوري در خصوص عدم احتساب سیم کارت های امین و قاصدک در پروانه هستيـم!

تاریخ ارسال خبر : 1389 شهریور        تعداد مشاهده : 6213
0 - 0
همراه اول: منتظـر دريافت پاسخ رگـولاتوري در خصوص عدم احتساب سیم کارت های امین و قاصدک در پروانه هستيـم!

 

معاون بازاريابي وامور مشتريان شركت ارتباطات سيار ايران درباره واگذاري سيم كارت‌هاي قاصدك و امين گفت:‌ ما درخواستمان را به دبيرخانه رگولاتوري ارسال كرده‌ايم و اسناد آن نيز موجود است و منتظريم كه پاسخ ما را اعلام كنند كه آيا واگذاري اين سيم كارت‌ها جزو لايسنس اپراتورها محسوب مي شود يا نه.


محمد مهدي عطوفي ـ معاون بازاريابي وامور مشتريان شركت ارتباطات سيار ايران ـ در گفت‌وگو با ایسنا با بيان اين مطلب افزود: از رگولاتوري درخواست كرده‌ايم كه اين نوع سيم‌كارت‌ها را جزو لايسنس اپراتورها محسوب نكنند به دليل اينكه اين موضوع براي اپراتورها به صرفه نخواهد بود چون هزينه نگهداري آن‌ها بالاتر ازدرآمدي است كه آن‌ها براي شركت خواهند داشت.


عطوفي در ادامه ابراز كرد: با توجه به توسعه فضاي الكترونيكي و دولت الكترونيكي و با توجه به اين كه ارائه اين نوع سيم كارت‌ها به توسعه اين فضا كمك مي‌كند ما اين پيشنهاد را ارائه داديم و منتظر دريافت جواب از رگولاتوري هستيم.


به گزارش ايسنا، معاون شركت ارتباطات سيار پيش از اين نيز با تاكيد براين كه سيم‌كارت‌هاي قاصدك و امين جنبه اقتصادي برايمان ندارد، گفته بود: با وجود اين موضوع، حاضريم با هدف حمايت از استقرار دولت الكترونيكي در كشور، درصورتي كه رگولاتوري عرضه اين گونه سيم‌كارت‌ها را خارج از سقف لايسنس در نظر بگيرد، نسبت به عرضه قاصدك و امين اقدام كنيم.


عطوفي با بيان اين كه ‌سيم‌كارت‌هاي توزيع شده همراه اول تقريبا نزديك به سقف پروانه ماست اظهار كرده بود: ‌سيم‌كارت‌هاي قاصدك و امين آماده است و از رگولاتوري درخواست كرديم كه آن را جزئي از لايسنس ما محسوب نكند ولي تا اين لحظه جوابي دريافت نكرديم؛ ماكزيمم درآمد هر سيم‌كارت امين براي شركت در يك دوره، حدود 600 تومان است و درواقع مي‌توان گفت كه ارائه اين نوع سيم‌كارت‌ها در محدوده لايسنس هيچ توجيه اقتصادي براي اپراتور ندارد.


وي تصريح كرد: ‌با توجه به اين‌كه ما در فضاي تجاري هستيم و بايد به سهامداران خود در بورس سود برسانيم، بنابراين بايد به بحث درآمدزايي نيز توجه كنيم.


همچنين وحيد صدوقي ـ مدير عامل شركت ارتباطات سيار ايران ـ نيز درباره‌ي علت واگذار نشدن سيم‌كارت‌هاي امين و قاصدك اظهار كرده است: در حال مذاكره با سازمان تنظيم مقررات و ارتباطات راديويي هستيم.


به گزارش ايسنا، سيم‌كارت‌هاي جديد با نام‌هاي قاصدك و امين حدود دو سال پيش توسط همراه اول معرفي شد كه يكي از كاربردهاي سيم‌كارت قاصدك، قابليت پيام‌رساني و ويژه پيامك بودن آن است و سيم‌كارت امين هم براي كنترل، حفاظت و موقعيت‌يابي خودرو بر پايه پيامك GPS طراحي شده است.


در هر حال اين دو سيم‌كارت به عنوان دو سرويس ارزش افزوده محسوب مي‌شود، به عنوان مثال در سيم‌كارت امين كه براي كنترل، حفاظت و موقعيت‌يابي خودرو بر پايه پيامك GPS طراحي شده است، سامانه ردياب در قالب يك بسته سخت‌افزاري برروي خودرو نصب مي‌شود و مي‌توان با ارسال و دريافت پيامك از سيم‌كارت تعبيه شده در سامانه حفاظتي و كنترلي، علاوه بر كنترل خودرو از امكانات موقعيت‌يابي جغرافيايي نيز بهره برد.

منبع:"پايگاه خبری آژانس خبری فناوری اطلاعات و ارتباطات (ايستنا)"

 

صفحه مناسب چاپ

دیدگاه کاربران در مورد این خبر

برای ثبت دیدگاه باید عضو شوید

اخبار مشابه

    برندها