پيش‌بيني طرح خريد غيرحضوري شارژ سيم‌كارت همراه اول

تاریخ ارسال خبر : 1389 مرداد        تعداد مشاهده : 6479
0 - 0
پيش‌بيني طرح خريد غيرحضوري شارژ سيم‌كارت همراه اول

معاون بازاريابي و امور مشترکان شرکت ارتباطات سيار ايران گفت: امروزه بيش از 58 درصد قبوض همراه اول به‌صورت غيرحضوري پرداخت مي‌شود و اميدواريم در بخش كارت شارژ هم شاهد اين موضوع باشيم.

 

 


محمدمهدي عطوفي در گفت‌وگو با ايسنا، اظهار كرد: در حال حاضر بيش‌ترين پرداخت‌هاي غيرحضوري از طريق تلفن بانك و ATM صورت مي‌گيرد.


وي با يادآوري اينكه طرح نويد همراه طرحي است كه براي تشويق مشتريان اعتباري به استفاده از سيستم‌هاي مخابراتي و سرويس‌هاي ارزش افزوده و به‌ويژه استفاده از شارژ به صورت خريد غيرحضوري شارژ پيش‌بيني شده است گفت: در امتيازبندي درنظرگرفته شده در اين طرح مشتركي كه شارژ خود را از طريق سامانه سايت همراه يا ATM انجام دهد، داراي سه امتياز براي حضور در قرعه‌كشي است.


او تصريح كرد: با اين روش شاهد كاهش حجم سفرهاي درون شهري براي دسترسي به كارت شارژ خواهيم بود و از طرفي كارت شارژ با قيمت مناسب در اختيار مشتريان قرار مي‌گيرد.


وي افزود: در طرح ديگر با نام خانواده نيز تعداد بسياري از سيم‌كارت‌هايي كه هنوز فعال نشدند، فعال‌سازي مي‌شوند و براي آن‌ها هم پنج امتياز پيش‌بيني شده است كه مشتري كه سيم‌كارت صفر خود را فعال مي‌كند بتواند امتياز بيش‌تري را در قرعه‌كشي كسب كند.


او گفت: اميدواريم با پياده‌سازي طرح نويد همراه كه از اول تيرماه سال جاري آغاز شده است، جامعه استفاده‌كننده از سيم‌كارت‌هاي اعتباري همراه اول به ميزان مقبول خود كه حدودا بالغ بر 24 ميليون است، نزديك شود كه اين طرح در سراسر كشور و با توجه به استان‌هاي مختلف، نسبت به فعال‌سازي و استفاده آن‌ها متفاوت است.


عطوفي افزود: سيم‌كارت‌هاي اعتباري وسيله‌اي براي اقشاري است كه علاقه‌مندند از سيستم‌هاي ارتباطي استفاده كنند اما نمي‌خواهند مبالغ كلاني را هزينه كنند؛ اين نوع مشوق‌ها مي‌تواند كمك كند كه ما يك سيستم اطلاعاتي مناسبي را در اختيار مشتركانمان قرار دهيم كه بتوانند به راحتي از آن‌ها استفاده كنند.


وي با بيان اينكه كارت شارژ به دو صورت ارائه مي‌شود يادآور شد: در روش اول كارت شارژ به‌صورت فيزيكي و در روش دوم به صورت پين الكترونيكي در اختيار مشترك قرار مي‌گيرد.


او ادامه داد: در روش دوم نيز اين كار به دو روش است كه نوع اول كاغذهاي رمزداري است كه يكسري شركت‌هاي دست دوم و سوم اين كار را انجام مي‌دهند و نوع دوم تهيه پين استفاده از سيستم‌هاي الكترونيكي است كه از طريق سايت همراه اول و از طريق سيستم‌هاي خودپرداز، ATM و از طريق سامانه‌هاي فروش pos انجام مي‌شود.


معاون همراه اول تاكيد كرد: كارت شارژ فيزيكي منويات ما را فراهم نمي‌كند و ما در تلاشيم كه مشتركان خدمات خود را به صورت الكترونيكي و غيرحضوري دريافت كنند و براي خريد كارت شارژ از منزل خارج نشوند.

منبع:"پايگاه خبری آژانس خبری فناوری اطلاعات و ارتباطات (ايستنا)"صفحه مناسب چاپ

دیدگاه کاربران در مورد این خبر

برای ثبت دیدگاه باید عضو شوید

اخبار مشابه

    برندها